Poszukiwanie rozwiązań z zakresu medycyny, psychiatrii i psychologii to wyzwanie nie tylko dla specjalistów z tych obszarów. 

Pytania o sposoby funkcjonowania człowieka, jego organizmu i psychiki interesują również naukowców z dziedziny neurobiologii i fizyki kwantowej. Co najważniejsze ta praca przynosi sensacyjne rezultaty a ich odkrycia  zdają się wyjaśniać wiele zagadek. 

Oto garść najciekawszych wniosków z prac naukowców:

1.Jesteś nadajnikiem i odbiornikiem                                                                               Elektromagnetyczne pole serca i mózgu człowieka wysyła sygnały na podobieństwo fal radiowych. Fale te oprócz właściwości nadających mają również cechy magnetyczne. Z jednej strony wysyłamy więc do otoczenia informacje dotyczące naszych przekonań a jednocześnie sprawiamy, że to, w co głęboko wierzymy znajduje odzwierciedlenie w naszej rzeczywistości. „Przyciągamy” bowiem określone osoby i wydarzenia.

Powyższe informacje, publikowane przez biologów, pokrywają się z wiedzą, którą dostarcza nam fizyka kwantowa udowadniając, że świat ( a więc także człowiek ) jest zbudowany z wirów energii, które bezustannie obracają się i drgają.  Każdy z nas emanuje swoim indywidualnym niewidocznym zapisem energetycznym. Ten zapis energetyczny poszukuje w otoczeniu fal odpowiadających jego zapisowi.

Jak to działa w praktyce? Jeśli obawiamy się doświadczania stanów lękowych lęk ( przed lękiem ), depresyjnych ale jednocześnie jesteśmy przekonani o ich nieuchronności i mamy wewnętrzne przekonanie, że sobie nie radzimy ze swoimi stanami emocjonalnymi wysyłamy sygnały które wzmacniają nasze obawy i przyciągają sytuacje, które generują nasz lęk. W ten sposób udowadniamy sobie, że nie ma dla nas skutecznego rozwiązania i objawy eskalują.

2.Możesz wpływać na swoją częstotliwość.

Zdaniem fizyka dr. Bena Johnsona człowiek generuje różne częstotliwości energii, poprzez swoje myśli. Choć nie możemy ich zobaczyć jednak odczuwamy poprzez wyraźny wpływ na swoje samopoczucie. 

Myśli pozytywne i negatywne zasadniczo się różnią.  Pozytywne czyli związane z nadzieją, miłością, radością czy wdzięcznością są wysoko naładowane energią życiową i działają na nas bardzo korzystnie, zaś negatywne wibrują niskimi częstotliwościami, które obniżają nasz potencjał. Najbardziej twórcze i zdrowe pole elektromagnetyczne wysyłają myśli związane z miłością, troską i czułością.

Fizycy kwantowi uważają też, że ludzka świadomość może mieć wpływ na materię, bo skoro wszystko, łącznie z materią, składa się z cząsteczek, one zaś mają zdolność komunikacji i wpływania na siebie. 

Jak to działa w praktyce? Kiedy twoje myśli są pozytywne ( np. wierzysz w to, że dasz sobie radę, że pokonasz swoje stany depresyjne, lękowe ) podnosisz swój potencjał i komunikując się z innymi cząsteczkami o podobnej wibracji przyciągasz do siebie korzystne sytuacje, które umacniają cię w myśleniu, dają nadzieję, na pozytywne zmiany itp.

3. Widzisz świat przez różowe lub ciemne okulary.                                                                                                         Naukowcy znaleźli dowody na to, że błony komórkowe naszego ciała odbierają bezpośrednie sygnały ze środowiska, następnie informacje te koordynowane są przez mózg.  Odebrane sygnały zostają w specyficzny sposób przefiltrowane. Jak? O tym decyduje o tym proces naszego postrzegania, na który składają się doświadczenia i przekonania. 

W zależności od tego, jakie założyliśmy filtry idziemy przez życie z poczuciem bezpieczeństwa, spokoju, spełnienia lub lęku, frustracji, zwątpienia, złości i niezaspokojenia, obwiniając o to świat.  Proces ten wpływa na nasze kolejne życiowe wybory. Ma to więc fundamentalne znaczenie dla kształtowania się naszego modelu funkcjonowania. Dopóki bowiem nie zmienimy filtrów ( naszych przekonań ) nie doczekamy się upragnionej zmiany. 

Jak to działa w praktyce? To tak jakbyś oglądał świat przez różowe lub ciemne okulary. Filtry, które zakładasz albo pozwalają ci widzieć świat jako przyjazny, zauważać dobre rzeczy, korzystne dla twojego rozwoju lub te, przez które świat wygląda brzydko i groźnie wywołując lęk niepokój.

4. Zmiana zawsze jest możliwa                                                                                                                     Ograniczenia i skrzywienia w postrzeganiu świata, którym podlegamy istnieją jedynie  w naszej głowie. Z pomocą przychodzi nam więc świadomy umysł. Część mózgu zwana korą przedczołową, jest ośrodkiem naszej wolnej woli. 

Świadomy umysł wyposażony w zdolność autorefleksji to wspaniałe i potężne narzędzie. Co ważne jesteśmy w jego posiadaniu! To dzięki niemu potrafimy wyciągać wnioski z historii naszego życia, zauważyć każde nasze zaprogramowane zachowanie, ocenić je i w rezultacie podjąć decyzję o zmianie niekorzystnego dla nas przekonania lub nawyku również związanego z negatywnym myśleniem, generowaniem lęku itp. Świadomie planowanie oznacza możliwość zmieniania czekającej nas przyszłości wraz ze zdrowiem i samopoczuciem.

Jak to działa w praktyce? Jeśli nawet masz obecnie na nocie ciemne okulary, wywołujące brak poczucia bezpieczeństwa, lek, depresję twój świadomy umysł pozwoli ci zauważyć, że widzisz zniekształcony obraz świata. Wolna wola oznacza twój wybór. To ty decydujesz o tym, czy chcesz dalej żyć w taki sposób czy też postanawiasz zmienić swoje przekonania i w konsekwencji wzmacniać poczucie bezpieczeństwa.

5. Ból emocjonalny to sygnały do zmiany przekonań.

Neuroprzekaźniki, hormony i neuropeptydy „transportują” negatywne myśli w obrębie całego organizmu, zwłaszcza do komórek układu odpornościowego. Gdy nie reagujemy na stres, ból emocjonalny w końcu podupadamy na zdrowiu.  Naukowcy posiadają dane, że ludzie, którzy skutecznie wygrywają walkę z chorobą to ludzie, którzy zmienili swoje nawykowe, negatywne myślenie. 

Ból emocjonalny, czyli cierpienie, którego doświadczamy w trudnych sytuacjach życiowych, powtarzając negatywne doświadczenia – jest więc w istocie sygnałem do zmiany przekonań.  

Jak to działa w praktyce? Jeśli masz silne przekonanie, że  świat jest niebezpieczny, że poczucie bezpieczeństwa to fikcja,  że nie masz wpływu na swoje zdrowie, twój system biologiczny będzie szukał potwierdzenia tej myśli w rzeczywistości ( czyli będziesz spotykał  ludzi i sytuacje pasujące do twojego wzorca myślowego). Konsekwencje to generowanie lęku i poczucia zagrożenia.  W ten sposób „komórki ciała” sygnalizują, że należy zmienić owo negatywne przekonanie. 

To tylko garść naukowych wniosków ważnych dla kierunku, w którym rozwija się psychologia. Dzięki nim potrafimy coraz lepiej i skuteczniej kreować zdrowe i  szczęśliwe życie.

Jak pomóc sobie w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa?

– uświadom sobie, że to co niewidzialne czyli twoje myśli i uczucia mają fundamentalny wpływ na twoje zdrowie

– wiedz, że nawet nie mówiąc ani słowa komunikujesz się z otoczeniem generując pozytywne bądź negatywne scenariusze

– reaguj na sygnały, jeśli pojawia się bój emocjonalny odczytaj tę informację

-dbaj o higienę psychiczną czyli świadomie wybieraj pozytywne myślenie

-używaj swojego świadomego umysłu dla wyciągania wniosków i zmieniania przekonań, które ci szkodzą

– stosuj pozytywne wizualizacje bo przyzwyczajają cię one do stanu, w którym wibrujesz pozytywną energią.